Vavříny vítězství si z letošního udílení filmových cen MTV za rok 2008 odnesl v neděli upírský romanticko-hororový film Stmívání, který byl oceněn v pěti kategoriích.

Film Milionář z chatrče ověnčený letos v únoru osmi Oscary sice vstupoval do souboje o ceny MTV s šesti nominacemi, nakonec ale vyšel naprázdno. Za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli byl oceněn Zac Efron z romantické komedie Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník. Mezi herečkami excelovala v této kategorii Kristen Stewartová ve filmu Stmívání.

Zesnulý Heather Ledger byl posmrtně oceněn jako "největší filmový padouch" za roli v batmanovském příběhu Temný rytíř, zatímco Jim Carrey se může pyšnit za svůj výkon ve filmu Yes Man cenou nejlepšího komika.

Ocenění v kategorii nejlepší bitka získali Robert Pattinson a Cam Gigandet ve filmu Stmívání. Pattinson byl navíc společně s Kristen Stewartovou oceněn za líbací scénu ve stejném filmu a kromě toho zvítězil i v mužské kategorii skokan roku. Stejnou cenu v ženské kategorii získala Ashley Tisdaleová za svůj výkon ve snímku Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník.

Letos se udělovaly ceny MTV už po osmnácté. Stejně jako v předcházejících ročnících rozhodli o vítězích milovníci stříbrného plátna hlasováním prostřednictvím internetu, a to ve všech kategoriích s výjimkou nejlepšího filmu. V této kategorii se hlasovalo během samotného nedělního galavečera, který byl vysílán v přímém přenosu z Gibson Amphitheatre v objektu filmového studia Universal poblíž Hollywoodu.

Související