Koncert se odehraje ve Smetanově síni Obecního domu a zazní na něm Dvořákova Symfonie č. 8 a kantáta Te Deum. V sólových partech zazpívá maďarská sopranistka Adrienna Mikschová a mladý český basbarytonista Adam Plachetka, doplní je Pražský filharmonický sbor.

Kvůli přetrvávajícímu sporu o autorská práva k nahrávkám v ČF se však koncert nenahraje. V současné době se případem zabývá i budoucí šéf ČF Vladimír Darjanin, který se prý snaží s hráči dohodnout. Výsledky jejich jednání budou zřejmě známy do počátku července, kdy Darjanin do funkce nastoupí.

Pražské jaro letos nabídlo téměř 60 symfonických, komorních a jazzových koncertů a recitálů. K nejatraktivnějším patřilo vystoupení peruánského tenoristy Juana Diega Flóreze, Drážďanské filharmonie s legendárním dirigentem Kurtem Masurem a světovou houslovou hvězdou Anne-Sophií Mutterovou, koncert Pražské komorní filharmonie se slavným mistrem taktovky Jiřím Bělohlávkem a mezzosopranistkou Dagmar Peckovou i recitál sopranistky Martiny Jankové.

Související