Nezávislý soudní lékař, kterého si najala rodina Davida Carradinea, dospěl po pitvě k názoru, že tento americký herec nespáchal sebevraždu. Carradine byl minulý čtvrtek nalezen mrtvý v thajské metropoli Bangkoku ve svém hotelovém pokoji udušený, předběžný závěr místní policie zněl sebevražda. K přesnému a konečnému určení příčiny smrti protagonisty filmů Quentina Tarantina Kill Bill či televizního seriálu Kung Fu prý ale soudní lékař potřebuje více informací od thajských vyšetřovatelů.

Názor experta ve čtvrtek v Los Angeles zveřejnili Carradineovi bratři Keith a Robert. V prvním veřejném vystoupení od smrti svého staršího bratra také poděkovali všem, kdo jim v této pro ně těžké době poskytují podporu, a požádali o respektování soukromí.

"Je to pro naši rodinu zničující ztráta a oceňujeme velmi, že nám lidé z celého světa vyjadřují soucit," řekl Keith Carradine. 

Bratři zveřejnili také prohlášení lékaře Michaela Badena z New Yorku, který řekl, že druhá pitva určila, že Carradine se sám nezabil. "Nicméně ke konečnému určení příčiny a způsobu smrti potřebujeme více informací z Thajska, kde se to stalo. Nutné je také dokončit toxikologickou expertizu a práci v kriminalistické laboratoři," uvedl Baden v prohlášení.

Baden agentuře AP řekl, že informace z Thajska čeká do jednoho nebo dvou týdnů, a opakovaně zdůraznil, že údaje, které má zatím k dispozici, nejsou kompletní. "Pitva je pouze částí analýzy," dodal.

Související