V pátek se k otevřené rakvi budou moci s "králem popu" přijít rozloučit jeho fanoušci a v neděli se bude konat pohřeb v rodinném kruhu. Dnes o tom informovala americká televizní stanice CNN. Zatím není známo, kde bude Michael Jackson pohřben.

Rakev s Jacksonovými ostatky bude k Neverlandu, který leží severně od města Santa Barbara, doprovázet kolona 30 vozidel. Mluvčí santabarbarského šerifa podle portálu o celebritách E!News uvedla, že se nyní konají jednání s dálniční policií o bezpečnostních opatřeních, jež budou převoz Jacksonových ostatků z Los Angeles do Neverlandu provázet.

Michael Jackson koupil Neverland v roce 1988. Udělal z něho dětský zábavní park se zvířaty a atrakcemi. Loni o něj kvůli dluhům málem přišel, dokonce se chystala aukce areálu.

Na 10. července vzpomínkovou akci na Michaela Jacksona plánuje rovněž jeho rodné město Gary ve státu Indiana. Podle starosty tohoto města Rudyho Claye půjde o akci hodnou "prince míru".

Již dnes si Jacksona přišli jeho fanoušci připomenout do newyorského Harlemu k divadlu Apollo, kde zní jeho hudba a kde mohou nechávat květiny a další předměty. Ačkoliv začátek byl plánován na odpoledne místního času (večer SELČ), lidé se tu sešli již ráno. Mnozí z nich tancovali a zpívali Jacksonovy písničky. "Myslela jsem, že ho někdy uvidím na koncertě," řekla Victoria Campomamesová, která na chodníku před divadlem předvedla moonwalk - měsíční chůzi, kterou Jackson proslavil. "Ale tohle je nejblíže, jak se k němu budu schopna dostat," dodala.

Jackson zemřel minulý čtvrtek ve věku 50 let po zástavě srdce, důvody jeho smrti zatím nejsou jasné. Spekuluje se o tom, že zpěvák před svou chystanou koncertní šňůrou užíval velké množství léků.

V polovině července se měl podle původních plánů v Londýně vrátit na koncertní pódium. Agentura DPA dnes uvedla, že některé z jeho vystoupení jejich organizátor, společnost AEG Live, prý chce nahradit vzpomínkovými koncerty.

AEG Live podle informací britských médií oslovila několik uměleckých agentur, mezi nimi ty, které zastupují Jacksonovu sestru Janet, zpěváky a zpěvačky jako Justina Timberlakea, Beyoncé, Stevieho Wondera a Dianu Rossovou. Tyto koncerty by se mohly konat nejdříve na podzim a losangeleskou firmu by AEG Live mohly zachránit před finanční katastrofou, uvedla DPA. "Nebudeme se k tomu ještě vyjadřovat," řekla dnes v Londýně mluvčí pořadatelské společnosti.

AEG Live dnes oznámila, že lidé, kteří si koupili lístky na plánované Jacksonovy londýnské koncerty, dostanou peníze v plné hodnotě zpátky. Série koncertů "krále popu" měla začít 13. července a pokračovat do příštího roku. Vstupenky si koupilo asi 750.000 Jacksonových fanoušků.

Související