Od února sedí na vltavské náplavce nedaleko Smíchova nízko nad vodou elegantní, prosklená budova. Za tmy je z nábřeží vidět stolky, barový pult a hlavně pódium, na němž se hrává dlouho do noci. Scéna vypadá snově, jako kdyby svítící krabičku klubu Jazzdock přinesla do "matičky stověžaté" voda z New Yorku či Amsterodamu.

Pár roků poté, co český jazzový "potěr" a dnes již zavedení hráči jako kytarista David Dorůžka či varhaník Ondřej Pivec začali zkoušet tempa ve velkém rybníku evropských i zámořských klubů a konzervatoří, dostala Praha klub, který vypadá jako zhmotněná podoba hudby, která se tu po nocích hraje: nenuceně kosmopolitní a přesto s domáckou atmosférou, mladý jazz doširoka otevřený všemožným stylům.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.