Rekordní počet přístupů zaznamenal internetový server TMZ.com, který jako první přinesl 25. června informaci o smrti Michaela Jacksona.

Šokující zpráva, s nímž TMZ.com předhonil nejméně o půl hodiny všechny ostatní sdělovací prostředky, ho vynesla do čela serverů zaměřujících se na informace ze světa celebrit - a to poprvé od letošního února, kdy TMZ.com zveřejnil exkluzivní policejní fotografii zbité zpěvačky Rihanny.

"Tehdy jsme měli rekordní počet přístupů a teď jsme ho ještě překonali," říká manažerka TMZ.com Pam Russová.

Počet přístupů na tento server stoupá každý rok o 70 procent a v týdnu, který končil 28. června, si ho otevřelo 7,95 milionu návštěvníků. Fotografii Rihanny, kterou zbil její tehdejší přítel Chris Brown, si prohlédlo 6,83 milionu uživatelů.

Sloni a koně v ulicích

Jako by celková atmosféra před losangeleským Staples Center, kde poslední hodiny zbývají do začátku veřejného rozloučení se zpěvákem Michaelem Jacksonem, nepřipomínala cirkus sama o sobě. Ještě do ní přibudou sloni a koně, napsala agentura AP.

Stádo jedenácti slonů asijských a sedmi koní má před rozbřeskem místního času vejít postranním vchodem do Staples Centre, aby se připravili na středeční zahajovací vystoupení cirkusu Ringling Bros. and Barnum & Bailey. A vzhledem k předpokladům, že se fanoušci Krále popu, který zemřel 25. června ve věku 50 let, začnou scházet hodně časně, aby zabrali co nejlepší místa, se dá předpokládat, že se lidé a sloni potkají "tváří v chobot". Přinejmenším tlustokožci by ale měli zůstat v klidu, tvrdí mluvčí cirkusu.

Nejen sloni, ale i celebrity 

Mezi hosty dnešního veřejného rozloučení s americkým zpěvákem Michaelem Jacksonem v Los Angeles budou i taková umělecká jména jako Mariah Careyová, Stevie Wonder a Elizabeth Taylorová nebo sportovci Magic Johnson a Kobe Bryant. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na mluvčího zpěvákovy rodiny. Jackson zemřel 25. června ve věku 50 let.

Jde o první oficiálně potvrzené detaily o obřadu, který se uskuteční v losangeleské aréně Staples Center a sousedním Nokia Theater. V seznamu celebrit, které zde zemřelému "králi popu" vzdají úctu, nebude údajně chybět ani syn bojovníka za práva amerických černochů Martina Luthera Kinga, zpěváci Usher a Lionel Richie nebo zakladatel hudebního vydavatelství Motown Berry Gordy.

I v Česku pohřeb vysílá televize 

Jacksonova rodina nicméně upozornila, že seznam hostů je stále jen předběžný a může se změnit. Není podle Reuters také jasné, jestli jmenování umělci, jako například Careyová a Wonder, na dvouhodinovém ceremoniálu i vystoupí.

Objevit by se zde měla i Jacksonova blízká přítelkyně, herečka Elizabeth Taylorová. Rodina ji prý dokonce požádala, aby pronesla smuteční řeč, což ale podle svého vyjádření odmítla.

Smuteční obřad, který začne v 19:00 SELČ, bude živě přenášet pět televizních stanic.

Související