Do českých kin přichází šesté pokračování příběhu o čarodějnickém učni s názvem Harry Potter a Princ dvojí krve. Ve filmu vystoupí opět známá trojice kamarádů, kteří se společně s čarodějem Brumbálem postaví skupině posluhovačů temného lorda Voldemorta. Kromě snahy o odhalení klíče k zneškodnění Voldemortovy nesmrtelnosti se příznivci čarodějnické ságy mohou těšit také na notnou dávku studentské romantiky.

Fanoušci Harry Pottera se dočkali: Na plátna přichází Princ dvojí krve - čtěte ZDE

VIDEO: První ukázka z Harry Potter a Princ dvojí krve - VIDEO ZDE 

"Být mladý a cítit ostrý lásky hrot." V duchu těchto Brumbálových slov se nese první polovina filmu. Na čarodějnické koleji se naplno rozvíjí milostné pnutí mezi hlavními představiteli v podání Daniela Radcliffa coby Harryho, Ruperta Grinta jako jeho kamaráda Rona Weasleyho a Emmy Watsonové coby Hermiony. Do milostného propletence naplno vstupuje i Ronova sestra Ginny v podání Bonnie Wrightové. Díky výrazně odlehčenému obsahu přirovnali angličtí filmoví kritici film k středoškolské romantické komedii.

Kritikům se film líbí

Na pozadí milostných eskapád hlavních hrdinů se však srocují síly zla ve snaze přemoci mocnosti na "světlé straně". Film prostupuje atmosféra strachu z toho, že zrádce se stejně jako původně lord Voldemort, kterého ve vzpomínkových vstupech ztvárnil mladý herec Frank Dillane, skrývá přímo v řadách studentů.

V dalších rolích diváci uvidí známé tváře z minulých let - Helenu Bonhamovou Carterovou, Alana Rickmana nebo Robbieho Coltrana coby dobráckého školníka Hagrida. Režie se ujal David Yates, který je podepsán pod minulým dílem Harry Potter a Fénixův řád a měl by režírovat i dvě nová pokračování.

V Británii byl film uveden do kin v úterý při deštěm bičované premiéře, která však podle agentury Reuters "nerozmáčela nadšení kritiků". Ti film označili vesměs za důstojného nástupce svých předchůdců, přesto, že podle Sarah Cromptonové z deníku The Daily Telegraph je "jeho jediným úkolem připravit scénu pro další dvě pokračování." Knižní sága o Harrym Potterovi končí knihou Harry Potter a relikvie smrti, kterou se producenti ze studia Warner Bros rozhodli rozpracovat do dvou filmů, které by měly být uvedeny do kin v letech 2010 a 2011.

Související