Česko čeká hudební událost roku. Na pražském Chodově ve čtvrtek večer vystoupí královna popu Madonna. Do české metropole by zpěvačka měla dorazit v rámci obnoveného turné Sweet & Sticky, s nímž loni vystupovala v Evropě a v Severní i Jižní Americe.

Pro Madonnu to bude podruhé, kdy zavítá před české fanoušky, když poprvé nadvakrát vyprodala a poté i oslnila svojí show pražskou O2 Arenu před 3 roky.

Koncerty v rámci turné tematicky vycházejí především z písní na zpěvaččině nejnovějším albu Hard Candy. Deska inspirovaná taneční hudbou, hip hopem a RnB na němž se mimo jiné podílel i uznávaný producent Timbaland, Pharrell Williams či Kanye West.

Kromě nových hitů, jako Candy Shop či Give It 2 Me, ale na obnoveném koncertním turné opět zazní i řada jejích slavných singlů z minulosti, například Like A Prayer nebo Ray Of Light. V rámci tradičně provokativní show, která je vedle retro sekvence inspirovaná například i stylem old-school či žánrem RnB, se na pódiu objeví i velký bílý závodní automobil-veterán či cikánská kapela.

Dokáže Madonna v Praze něčím překvapit? Má zpěvačka nějaké zvláštní požadavky? Jak náročné je uspořádat koncert Madonny v místě, kde žádný jiný ještě nebyl?

Na tyto a další otázky odpovídal Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Online rozhovor

  Obnovit
Čtenářský dotaz
Dobrý den, zajímalo by mě pár věcí. Píšete zákaz fotoaparátů a nahrávacích zařízení, ovšem to je skoro na každém koncertě zakázané, ovšem fanoušci neuposlechnou a přesto koncert zaznamenávají. Co budete dělat v Praze, když někdo tento zákaz poruší? Dále jsem četl, že koncert má končit ve 22hod, na jiném serveru bylo 23hod, předpokládám, že pravdivá informace bude ve 22hod kvůli nočnímu klidu, proč tedy se nezvolilo jiné místo, kde by koncert mohl probíhat déle než do 22hod? Děkuji za odpověď, Jiří K.
Petr Novák
Dobrý den. Ano na koncert není povoleno vnášet jakékoliv fotoaparáty a jiná nahrávací zařízení. V případě že někdo tento zákaz poruší, nemusí být vpuštěn do areálu nebo z něj může být vyveden. Předpokládaný konec koncertu je plánován na 22:00 hodin.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, zajímalo by mě, zda-li Madonna měla nějaké zvláštní požadavky během pobytu v Praze či během koncertu. Něco, čím se od ostatních interpetů dost liší. Děkuji
Petr Novák
Dobrý den. Samozřejmě, že Madonna má celou řadu požadavků. A nejenom Madonna, ale i její doprovodný tým. Za dobu co koncerty pořádáme nás již nějaké to zvláštní přání nepřekvapí. Velký důraz je kladen na technickou stránku koncertu. Vy ale asi chcete slyšet nějakou konkrétní věc, že?:-) Můžu prozradit, že pro Madonnu zařizejeme cca 200 bílých růží a že veškeré potraviny musí být bio.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, bude nějak posílena doprava po skončení koncertu? Třeba autobusová doprava, jestli budou jezdit i zvláštní autobusové spoje, aby rychleji došlo k rozejiti fanoušků. Děkuji za odpověď
Petr Novák
Dobrý den. Veškeré informace ohledně dopravy naleznete na stránkách Dopravního podniku. Ano, doprava bude posílena. Po skončení koncertu bude metro na trase C jezdit v nejdelších intervalech 150 sekund. Navazující noční tramvajové linky budou dvouvozové aby se navýšila kapacita.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, bude se kam schovat až začne pršet nebo si mám radši vzít pláštěnku? A jaký bude povrch, že bych přišla i v gumákách.Děkuji Míla
Petr Novák
Dobrý den. Koncert Madonny se uskuteční pod širým nebem, proto je pláštěnka dobrou volbou. Co se obutí týká, nedoporučujeme lodičky, ale ani na gumáky to není :-) normální obuv pro volný čas by měla být dostačující.
Čtenářský dotaz
Je koncert Madonny vaším největším úspěchem? Nebo si nějaký jiný koncert ceníte výš? A kdyby jste si měl klidně i z historie vybrat 3 skupiny / zpěvačky/ zpěváky, které byste chtěl do Česka dovézt, kdo by to byl?
Petr Novák
Tato otázka je spíše pro ředitele společnosti Live Nation, Roberta Porkerta. Koncert MAdonny je pro nás prestižní záležitostí, ale v minulosti jsem pořádali celou řadu akcí podobného charakteru např. koncert The Rolling Stones na Letné, který navštívilo 80 000 fanoušků. Ze zpěvaček měla největší návštěvnost zpěvačka Madonna při svém halovém vystopení v roce 2006, kdy její koncerty navštívilo okolo 36 000 lidí. Co se budoucnosti týká, chystáme vystoupení předních světových hvězd jako jsou Tom Jones, P!nk, Depeche Mode nebo Rammstein.
Čtenářský dotaz
Nedávno jsem četl zajímavý rozhovor se Sergem Grimaux o tom jak se mění trh a jak se Česko srovnalo s jinými zeměmi. Je to pravda? Jak se za tu dobu, co jste v branži trh změnil? Je těžší než dřív sem někoho dostat?
Petr Novák
Samozřejmě že situace se každý rok mění a určitě není jednoduché sem hvězdy dostat, především se to odvíjí od financí. Dalo by se říct že fanoušci v Praze jsou již trochu zmlsaní a proto mmusíme výběr umělců pečlivě vážit. Snažíme se však také pořádat koncerty v Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Liberci, Zlíně a dalších městech. Česká republika narozdíl od jiných států bývalého východního bloku je dnes na seznamu koncertních zástávek většiny umělců.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, můžu se zeptat, jestli je možné vidět Madonnu i jinde, než na koncertě? Četla jsem, že by se měla projet Prahou?
Petr Novák
Dobrý den. Samozřejmě pravděpodobnost, že potkáte Madonnu v ulicích Prahy je minimální, ale je. Madonna si totiž svůj soukromý program z pochopitelných důvodů tají. Dá se však předpokládat, že si procházku naším krásným městem nenechá ujít.
Čtenářský dotaz
Nemeli ste problem s obcanskym sdruzenim Chodov? Pokouselo se zabranit vystoupeni petici. Meli ste uz drive stejne problemy?
Petr Novák
Především bych chtěl upozornit, že koncert Madonny je jedinou akcí která je v tuto chvíli do prostoru chodovského amfiteátru plánovaná. S protesty občanského združení Chodov jsme se setkali a proto se snažíme občany Prahy 11 informovat o dění v areálu a všech útrap spojených s akcí podobného charakteru. Mohu však říci, že převládají spíše příznivé ohlasy.
Čtenářský dotaz
Dobrý den! Zajímalo by mě,jestli je mobilní telefon také záznamové zařízení.díky
Petr Novák
Dobrý den. Mobilní telefony nejsou záznamové zařízení. Na koncert si je můžete vzít.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, v souvislosti s akcí Live Earth a tedy Madonniny deklarace, jak moc jí záleží na životním prostředí by mě zajímaly její požadavky na úsporu energie, třídění odpadů a obecně na šetrnost vůči environmentu. Jakápak je ekologická stopa jejího koncertu...? :-)
Petr Novák
Dobrý den. Madonna je známá, tím že jí záleží na životním prostředí a samozřejmě se to projevuje i v rámci jejího tour. Těch věcí a opatření je celá řada, bohužel na jejich vyjmenovávání však v této debatě není čas ani prostor. Můžu však potvrdit již zmíněné třídění odpadů.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, bude možné vidět Madonnu i jinde, než na koncertě?
Petr Novák
Dobrý den. Na tuto otázku nedokážu jednoznačně odpovědět protože šance, že ji uvíte jinde než na koncertě, je. Nedokážu vám však říci kde:-)
Čtenářský dotaz
Zajímalo by mne, proč se člověk, který má arci všech pět pohromadě, vůbec dívá na "zpěvačku", která neumí pořádně zpívat, není ani půvabná a její vystoupení jsou spíš od p u z u j í c í - kromě pro lidí, jejichž intelig.kvocient nedosahuje sta, kteří nemají vkus a cit pro skutečné umění. Ti, kteří za to h l e p l a t í, jsou k smíchu Měli by spíš peníze za drahé vstupenky věnovat na dobročinné účely nebo navštívit případně psychiatra, což by jim prospělo - což nemíním urážlivě.
Petr Novák
Váš příspěvěk není otázkou na kterou bych ze své pozice dokázal odpovědět.
Související