Společnost CET 21 provozující televizi Nova získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci pro plánované spuštění české verze hudební stanice MTV. Platnost licence je 12 let.

Stanice MTV by měla v Česku a na Slovensku vysílat od 29. listopadu, a to prostřednictvím satelitu, kabelu a internetu na stránkách www.mtv.cz.V provozu by měla být celých 24 hodin denně.

Podle mluvčí televize Nova Michaely Fričové nabídne česká MTV kromě hudby tuzemských i zahraničních zpěváků a kapel také zábavné programy, reality show nebo seriály, jako například adrenalinový pořad Nitro Circus nebo Cribs, pořad nahlížející do života celebrit. 

"Kanál bude vysílat původní českou tvorbu, české adaptace formátů MTV i mezinárodně známé pořady s českými titulky, například Pimp My Ride a Cribs. MTV se stane členem skupiny zábavních a tematicky zaměřených kanálů pozemského a kabelového vysílání TV Nova," uvedla dříve CME.

Konkurence Óčku

Od listopadu tak přibude konkurence české hudební stanici Óčko, která od počátku srpna vysílá pouze na kabelu a satelitu. Vedení Óčka však v MTV přímou konkurenci nespatřuje.

MTV v Česku doplní předchozí tři kanály televize Nova, po kanálech Nova Sport a Nova Cinema se stane třetí tematickou stanicí pod její hlavičkou.

Spuštění české verze MTV budou poslední listopadový víkend provázet akce pro fanoušky hudby a vyznavače adrenalinové podívané. V Praze v pátek 27. listopadu vystoupí britská elektronická kapela Prodigy. O den později bude MTV partnerem desátého ročníku závodů ve freestyle motokrosu Gladiator Games a s ním spojeného vyhlášení "FMX jezdce desetiletí".

"Hudebně lifestylový kanál skvěle doplní naši současnou nabídku tematických kanálů," uvedl při oznámení data startu vysílání generální ředitel Novy Petr Dvořák.

Práva na provozování tuzemské verze MTV získal majitel Novy, společnost Central European Media Enterprises (CME), v roce 2008. MTV v České republice spadá pod MTV Networks International (MTVNI) Emerging Markets Group, která ve střední a východní Evropě, Rusku, Africe, na Blízkém východě a v Indii řídí 30 televizních stanic, 32 webových stránek, jeden videoportál a čtyři mobilní televizní platformy. MTVNI patří americkému mediálnímu gigantu Viacom.

Portofolio satelitního CS Link se rozšiřuje

RRTV také zaregistrovala osm programů nově zařazených do nabídky satelitní platformy CS Link společnosti Media Vision. Dnes o tom ČTK informovala předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová.

V satelitní platformě CS Link zaregistrovala RRTV programy Sport1, Sport2, Disney Channel (Jetix), National Geographic Channel, National Geographic Wild, HBO2, Cinemax a AXN Crime.

HBO2 i Cinemax už v tuzemsku na satelitu poskytují v prémiových nabídkách konkurenční UPC Direct a Digi TV. Ostatní jsou v Česku novinkou.

CS Link spustil minulé úterý testovací režim svých osmi nových programů, zákazníci si mohou během něj tyto programy pustit zdarma. V průběhu září pak firma představí novou nabídku placené televize, která už bude o tyto programy rozšířena. Diváci nyní nové programy naladí jako všechny ostatní programy CS Linku na satelitu Astra.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru