Internetová komunikační síť Twitter získala od investorů nové finance v objemu 100 milionů dolarů (zhruba 1,7 miliardy Kč). Twitter přitom ve své tříleté historii zatím nevykázal významnější příjmy.

Peníze pocházejí celkem od pěti investorů, včetně investičního fondu T. Rowe Price a soukromé investiční firmy Insight Venture Partners. Společnost o investici informovala na svém blogu, neuvedla však finanční částku. Podle zdroje se strany dohodly, že nebudou zveřejňovat detailnější údaje.

Twitteru se již dříve podařilo získat 55 milionů dolarů na podporu činnosti. Twitter se stává jedním z nejoblíbenějších internetových komunikačních nástrojů. V červnu měl po celém světě 44,5 milionu uživatelů, meziročně se počet uživatelů podle údajů společnosti comScore zvýšil patnáctinásobně.

Společnost zatím neuvedla, jak hodlá vydělávat na svých službách, které poskytuje zdarma. Často se mluví o reklamě, avšak spoluzakladatel Biz Stone tento týden v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že do konce letošního roku firma nabízet reklamu nebude.


Účast T. Rowe Price v investici, tedy fondu, který je známý investicemi spíše do firem s akciemi na burze, přinesla spekulace, že by Twitter mohl směřovat k veřejné nabídce akcií či akvizici. Někteří analytici se domnívají, že Twitter by mohla koupit některá ze zavedených internetových společností, jako Google, Yahoo nebo AOL. Společnost ovšem v minulosti uvedla, že chce zůstat nezávislá.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru