Do exkluzivního portfolia pražského festivalu Struny podzimu přibude v sobotu další zářivé jméno - Cassandra Wilson. Nadžánrová americká zpěvačka i autorka, béžová krasavice se smavým altem, která vystoupí v Rudofinu, bude mít v Čechách premiéru.

Už v osmdesátých letech vyčnívala Cassandra Wilson z řady jazzových vokalistek coby příslušnice sdružení kolem brooklynského saxofonisty Steve Colemana. Jeho proměnlivý M-BASE Collective kombinoval - zjednodušeně řečeno - freejazz se syrovým funkem. Prosadit se v živelné hudbě bylo pro zpěvačku obtížné, ale zároveň provokující. Kritika upozorňovala na příbuznost s Betty Carterovou a Abbey Lincolnovou, které se kdysi také odvážně vrhly do revíru rozevlátých instrumentalistů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.