Frontman americké rockové skupiny Aerosmith Steven Tyler vyvrátil spekulace, že kapelu opouští. Podle serveru NME.com učinil v úterý prohlášení na pódiu při sólovém vystoupení kytaristy Aerosmith Joea Perryho v New Yorku.

"Chci, abyste věděli, že neopouštím Aerosmith," sdělil divákům Tyler. V minulých dnech přitom právě Perry médiím řekl, že Tyler z kapely odchází.

Perry hledal náhradu za Tylera na Twitteru

Frontman Aerosmith dříve médiím prozradil, že chystá sólový projekt. Perry pak na sociální síti Twitter uvedl, že skupina "nutně hledá nového zpěváka, se kterým by mohla spolupracovat".

Zpěvák Steven Tyler totiž nedávno oznámil, že má v úmyslu Aerosmith opustit. Perry tak na Twitteru uvedl, že skupina "nutně hledá nového zpěváka, se kterým by mohla spolupracovat", informoval Reuters.

Tyler: chci zkusit sólovou dráhu

Jednašedesátiletý Tyler uvedl, že se chce vydat na sólovou dráhu, již několikrát, ale nikdy podle agentury Reuters nezašel tak daleko. Před několika měsíci přerušil veškerou komunikaci s ostatními členy kapely a najal si vlastního manažera.

Vztahy mezi Tylerem a ostatními členy Aerosmith byly údajně značně napjaté od té doby, co kapela přerušila v létě své americké turné, když si Tyler při vystoupení poranil rameno. Nikdo z kapely ho nedoprovázel do nemocnice.

Joe Perry minulý měsíc oznámil, že Tyler s ním asi deset let odmítal napsat společnou píseň. Nedávno zase řekl, že Tyler mu při posledním telefonátu zavěsil.

V minulých týdnech Aerosmith koncertovali na Havaji a v Abú Dabí. Minulou středu hudební časopis Classic Rock zveřejnil článek, ve kterém se Tyler svěřil, že chystá samostatný projekt s názvem Brand Tyler (Značka Tyler).

Aerosmith se nerozpadnou, doufá Perry

Perry se v pondělních zprávách na Twitteru o Tylerovi zmiňoval jako o "jednom ze členů", ale popřel zprávy o tom, že se Aerosmith rozpadne. Kapela podle něj hraje "divočeji než jindy". "Nemůžete prostě vzít 40 let zkušeností a hodit je do koše!" napsal také.

Zatímco Perry o sporu hovoří na veřejnosti a na Twitteru Tylerův postoj popsal jako "trochu chladný", zpěvák se ozval a uvedl, že v Aerosmith končit nehodlá. Na Twitteru se ho v pondělí zastala i dcera Mia, podle které by členové kapely měli dělat to, co doopravdy chtějí.

Poslední album vyšlo před osmi lety

Skupinu Aerosmith, již proslavily hity jako Dream On a Sweet Emotion, založili roku 1970 v americkém městečku Sunapee nedaleko Bostonu Tyler, Perry a baskytarista Tom Hamilton. Později se přidali bubeník Joey Kramer a druhý kytarista Brad Whitfort. Poslední společné album s novými písněmi kapela vydala před osmi lety.

Perry s Tylerem za 40 let spolupráce napsali například klasické rockové hity jako Walk this Way nebo Love in an Elevator. Jejich hudební partnerství odborníci a fanoušci přirovnávají k autorské dvojici Micku Jaggerovi a Keithu Richardsovi z rockové kapely Rolling Stones.

Související