Silných příběhů, jež reflektují obludné praktiky StB, se v poslední době urodilo hned několik. O strachu, vydírání a lámání charakterů vyprávějí televizní dramata Archiv a Smyčka i Hřebejkova novinka Kawasakiho růže. Metody estébáckého nátlaku popisuje i nový český film Pouta. Dělá to však jinak než všechna zmíněná díla.

Scenárista Ondřej Štindl prozradil, že prvotním impulzem jeho předlohy byla Scorseseho gangsterská kronika Casino. V ní dokonale fungující mafiánské impérium rozloží desperátská zpupnost. Film režiséra Radima Špačka nahlíží do jiné říše zla. Také její hladký chod naruší nezřízené touhy zdánlivě nedotknutelného příslušníka "státu ve státě".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.