Když v úterý pozdě večer na pódiu pražského Lucerna Music Baru vystoupil anglický saxofonista Courtney Pine, byly karty dobře rozdány. Po letech se vrátil hvězdný funkový bavič a výtečný instrumentalista s kapelou, které dominuje kubánský houslista a jež se na svém čerstvém CD Transition in Tradition symbolicky uklonila ranému jazzovému klasikovi Sidneymu Bechetovi.

Tento výtečný kreolský klarinetista v půlce 20. let přešel na intonačně náročnější sopránsaxofon a patřil mezi první muzikanty, kteří tehdy opomíjený nástroj svými improvizačními nápady posunuli do popředí zájmu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.