S pádem železné opony se část českého a slovenského hudebního undergroundu takříkajíc zlegalizovala a pojem jako by na čas ztratil smysl. Dnes nabývá nového významu spíš u kapel, které žijí v existenční nouzi a často je trápí nedostatek publicity či příležitostí k hraní.

V kontextu mladé jazzové scény tento proud ztělesňují formace NUO, Muff a také výtečná kapela Limbo, před dvěma roky nominovaná na cenu Anděl. Své nejnovější album Out of Body natočil lídr a saxofonista Pavel Hrubý spolu s ukrajinským kontrabasistou Tarasem Vološčukem v obměněné elektronické sestavě, kde vedle bubeníka Martina Kopřivy figuruje špičkový kytarista Jiří Šimek s jazzovým uvažováním i rockovým drajvem a také neotřelý klavírista a samplista Michal Nejtek.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.