Britské elektronické duo The Chemical Brothers představí 18. srpna na pražském Výstavišti svoji novou desku Further, která vychází 7. června. Skladby na ní jsou poprvé beze zpěvu, každá je doprovázena filmem z dílny dlouhodobých spolupracovníků kapely Adama Smithe a Marcuse Lyalla.

Živá podoba bude mít premiéru v Londýně na konci května. Kromě nových skladeb na ní kapela představí i tyto projekce. ČTK to za pořadatele řekl Jiří Sedlák.

"Tahle nahrávka vás vykopne do vesmíru pěkně rychle," uvedl Tom Rowlands, jeden z dvojice The Chemical Brothers. Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji ode dneška v síti Ticketpro za 890 a 1190 korun, VIP pak za 2900 korun.

Duo dýdžejů The Chemical Brothers se pyšní mnoha superlativy. Ed Simmons a Tom Rowlands z britského Manchesteru stáli u zrodu tamější taneční scény. Jejich spojení acid house, hip hopu a rocku ovlivnilo řadu dalších kapel, hudebníků, dýdžejů a producentů. Za sedmnáct let od vydání prvního singlu prodali miliony kopií šesti desek, z nichž posledních pět se vyšplhalo na samý vrchol britského žebříčku. Jejich koncerty jsou proslulé nejen velkou energií, ale působivými projekcemi a světelnou show.

Jsou také několikanásobnými držiteli Grammy a spolupracovali s předními hudebníky - od Noela Gallaghera po Betha Ortona, od The Flaming Lips až po Midlake, od Q-Tip po Magic Numbers.

The Chemical Brothers naposledy roztančili pražské publikum před třemi lety, kdy v pražské T-Mobile Areně (dnes Tesla Aréna) představili v živém provedení skladby z alba nazvaného We Are The Night. Skupinu založili Simmons s Rowlandsem počátkem 90. let. Nejprve ji nazvali Dust Brothers, na Chemical Brothers se přejmenovali v roce 1995. Jejich singl Loops of Fury se o rok později vyšplhal na vrchol britské hitparády.

The Chemical Brothers vydali řadu alb, například v roce 1997 Dig Your Own Hole a o dva roky později Surrender. V roce 2001 vyšla deska Come With Us, nahrávku Push the Button duo vydalo v roce 2005. V roce 2002 byli The Chemical Brothers hlavními hvězdami festivalu Open Air Field u Proboštských jezer nedaleko Staré Boleslavi u Prahy. Jejich vystoupení si tehdy podle pořadatelů nenechalo ujít asi 12.000 lidí.

Související