Oslnivý úspěch zaznamenalo při letošním udílení filmových ocenění MTV v Los Angeles pokračování romantické upírské ságy Twilight sága: Nový měsíc. Vybojovalo si ceny hned v pěti kategoriích. Uvedla to dnes agentura AP s odvoláním na MTV.

Romanticko-hororový snímek se stal podle MTV nejlepším filmem roku, hlavní hvězdy filmu dvacetiletá Kristen Stewartová a čtyřiadvacetiletý Robert Pattinson převzali trofej Zlatý popcorn za nejlepší ženský i mužský herecký výkon. Společně také obdrželi cenu za nejlepší filmový polibek a Pattinson navíc zvítězil i v kategorii světová superhvězda.

"Twilight sága je podle mnohých opravdu hrůzostrašná. A já souhlasím. Wow!" pronesla při přebírání ceny Stewartová. Ocenění v kategorii nejlepší bitka si vysloužily Beyonce Knowlesová a Ali Larterová za role v thrilleru Posedlá. 

Nejlepší vycházející hvězdou byla zvolena Anna Kendricková za výkon v hořké komedii Lítám v tom. "To je nejúžasnější chvíle ze všech. (Tuto trofej) si vystavím na stole," prohlásila Kendricková.

Letos jako v předcházejících ročnících rozhodli o vítězích milovníci stříbrného plátna hlasováním prostřednictvím internetových stránek MovieAwards.MTV.com., a to ve všech kategoriích s výjimkou nejlepšího filmu. V této kategorii se hlasovalo během samotného nedělního galavečera, který byl vysílán v přímém přenosu z Gibson Amphitheatre v objektu filmového studia Universal poblíž Hollywoodu.

Pořad moderoval herec Aziz Ansari známý ze seriálu Parks and Recreation.

Související