Dnešním dnem se po šestatřicáté otevírají brány Letní filmové školy, která v Uherském Hradišti potrvá až do příští neděle.

Vedle mnoha jiných cyklů budou mít její návštěvníci unikátní možnost zhlédnout v tuzemském kontextu dosud nejobsáhlejší kolekci filmů noir, které budou promítány v originálním znění z 35mm kopií.

Termín "film noir" si pro jeden z nejstylovějších žánrů americké kinematografie vymyslel francouzský kritik Nino Frank. Nazývají se jím temně laděné gangsterské či detektivní filmy, které se v Hollywoodu natáčely ve čtyřicátých a v padesátých letech minulého století.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Součástí programu letošní LFŠ je unikátní přehlídka filmů noir natočených podle detektivek klasiků drsné školy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.