Třináct nominací získala americká popová hvězda Lady Gaga na americké MTV Video Music Awards. Vytvořila tak nový rekord s největším počtem nominací v jednom ročníku MTV, píše agentura Reuters.

V mužské kategorii si nejlépe vede rapper Eminem s osmi nominacemi po úspěchu posledního alba Recovery. Svoji první nominaci za hudební video k singlu Baby získal kanadský idol mladých Justin Bieber, a to v kategorii nejlepší nový umělec. Nováčkem v nominacích je americká popová zpěvačka Ke$ha.

O další nominace se dělí Jay-Z, Alicia Keys, Katy Perryová, Usher a zpěvačka Florence and The Machine.

Lady Gaga boduje v kategorii video roku klipy ke svým písním Bad Romance a Telephone. V této kategorii jí konkuruje Eminem s klipem k písni Not Afraid a rapper B.o.B s klipem Airplanes.

Lady Gaga získala také nominaci za nejlepší hudbu, nejlepší tanec a nejlepší ženské video.

"Velmi mě poctilo, že mám v jediném roce víc nominací než kterýkoli jiný umělec v historii MTV. Ironicky jsem na to ještě pyšnější i proto, že jde o nešťastné číslo 13," řekla Lady Gaga.

Ceny budou předány v živém televizním přenosu z Los Angeles 12. září.

Eminem sarkasticky poznamenal, že udílení cen připadá na dobu, kdy bude na turné po Spojených státech. "MTV zřejmě nezajímá, že den po předávání cen mám dvě představení na obrovských stadionech na druhém konci země," řekl. "Myslím, že tam budu, ale neočekávejte ode mě, že o tom budu mluvit hezky."

Diváci mohou od úterka hlasovat o hlavních kategoriích na webových stránkách vma.mtv.com. O novém nejlepším umělci mohou hlasovat formou textových zpráv ještě i při přenosu udílení cen 12. září.

Související