V den pohřbu Milana Paumera, člena odbojové skupiny bratří Mašínů, visely v dějišti obřadu Poděbradech plakáty s černobílou Paumerovou fotografií a nápisem "Vrah zůstane vrahem". Senátor Jaromír Štětina označil výlep za projev zášti, ovšem plakáty se ve městě objevily legálně. Na případ jako první upozornil portál iDnes.cz.

Jednatel Technických služeb města Poděbrady Josef Martinic později pro server iHNed.cz popsal, jak došlo k tomu, že kontroverzní výlep proběhl legálně.

Do společnosti, kterou vlastní město Poděbrady, dorazil den před Paumerovým pohřbem "seriózně vypadající muž". Pracovnici technických služeb požádal, jestli si může zaplatit výlep plakátů na týden, a ta souhlasila. "Zeptal se, kolik je výlepových míst, když zjistil, že jich je 26, tak tam nechal 26 plakátů a zaplatil necelých 500 korun," řekl Martinic.

"Paní, která tam včera byla, ty plakáty nezkoumala, myslela si, že to je nějaká reklama na film," popsal Martinic, kterého ovšem plakáty ve městě překvapily stejně jako mnohé obyvatele Poděbrad.

"V úterý večer mi volal známý s tím, že ve městě visí nějaké hanobné plakáty. Myslel jsem si, že je to černý výlep. Pak jsem ale zjistil, že na plakátech je razítko technických služeb a že jsou tedy zaplacené," vysvětlil Martinic, který se o "seriózním pánovi" dozvěděl od spolupracovnice až v době, kdy už plakáty byly vylepené.

"Ráno, když jsem jel do práce, tak jsem se na první výlepové ploše podíval a řekl jsem si: Tohle tady nemůže zůstat. Tak jsem to nechal přelepit," řekl Martinic. Muž, který výlep plakátů zaplatil, se zatím neozval, ale Martinic je prý v takovém případě ochoten muži 500 korun vrátit ze svého.

"Kdybych ty plakáty viděl, tak bych je určitě vylepit nenechal. Je mi to sice proti srsti, protože mi to přijde jako cenzura, ale některé plakáty asi opravdu nejsou vhodné na výlepové plochy," dodal s tím, že rozhodnutí o výlepu plakátů záleží na jednotlivých pracovnících.