Plzeň se stane společně s belgickým městem Mons v roce 2015 Evropským hlavním městem kultury. Západočeská metropole po čtyřech letech příprav a investovaných milionech do propagace zvítězila včera v souboji s Ostravou v hlasování třináctičlenné poroty o jediný hlas.

Plzeň tak dostane příležitost ukázat Evropě v projektu, přirovnávaném k jakési formě olympiády, že kultura v městě piva není neznámý pojem a že slíbené investice za 2,6 miliardy korun budou znamenat nejen propagaci české kultury v Evropě, ale i oživení cestovního ruchu a podnikání.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.