Kazuo Ishiguro vnesl do současné britské literatury hebkost japonské zahrady, která hladí a zároveň děsí tím, jaké hlubiny se pod ní skrývají. V románech tohoto naturalizovaného Brita rodem z Nagasaki je totiž jen zdánlivě vše, jak se patří. Krajina duše klíčových postav je sice úhledná jako dálněvýchodní rytiny, gesta hrdinů budí dojem spořádanosti tak typické pro obě ostrovní kultury, nicméně promluvy, úvahy i skutky hrdinů zakrátko prozradí, že jim autor přisoudil něco pokřiveného a čeká, nakolik se nás ta podivnost dotkne.

V "pěti příbězích o hudbě a soumraku" zahrnutých do svazku Nokturna (2009), jenž nyní pohotově vychází i v českém překladu, prověřuje Kazuo Ishiguro toto umění také na úsporné ploše nejpronikavějšího prozaického žánru - povídky, která umí rozpůlit lidské osudy na Předtím a Potom.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.