Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku, thriller Černá labuť Darrena Aronofského, dorazí do českých kin dřív, než se původně čekalo. Vzhledem k tomu, že se s baletním thrillerem, kde hlavní roli hraje Natalie Portmanová, počítá jako s jedním z hlavních favoritů jak na ceremoniálu předávání Zlatých glóbů, tak na Oscarech, rozhodl se distribuční Bontonfilm posunout premiéru už na 10. únor. Serveru ihned.cz to osobně potvrdil Petr Slavík z Bontonfilmu.

"Původně se počítalo s premiérou počátkem dubna, ale vzhledem k tomu, že se o filmu Černá labuť nyní mluví jako o jednom z hlavních favoritů na ty nejprestižnější filmové ceny, rozhodli jsme se premiéru uspíšit," uvedl pro ihned.cz Slavík.

Letošní oscarová sezona přitom ještě pořádně nezačala, ale o Natalii Portmanové se mluví o první jasné favoritce na trofej pro nejlepší herečku. Nominace pro nejlepší film, režii a nejlepší herečku už má Černá labuť na kontě na Zlatých glóbech, které se udílí 25. ledna.

Devětadvacetiletou herečku, známou hlavně z hollywoodských velkoprodukcí, jako jsou Hvězdné války, V jako Vendetta, Králova přízeň či z Formanových Goyových přízraků, obsadil do titulní role svého nejnovějšího filmu režisér Darren Aronofsky okamžitě - prý byla role Portmanové částečně psána i na tělo.

A první kritické ovace i nadšení diváků potvrzují, že Portmanová v roli talentované baletky krutě zmítané vnitřními běsy, uměleckou nejistotou, žárlivostí i strachem z vlastního selhání podává svůj životní výkon.


Strhující baletní psychothriller s hororovými motivy, které obstarávají hlavně hrůzné vidiny hlavní hrdinky posedlé touhou po úspěchu v nejslavnější baletní dvojroli Odetty-Odilie, označují někteří kritici v Americe dokonce za nejlepší Aronofského snímek.

Příběh skvostně popisující temné, místy až schizofrenní zákulisí prestižní baletní scény, v němž se mezi primabalerínami rodí zášť, nenávist, rivalita, touha po uměleckém úspěchu a nadlidské dokonalosti, ale také stravující ctižádost, prý hrdě obstojí i v konkurenci s Aronofského Wrestlerem a dramatem Rekviem za sen.

Související