Čtvrtfinálová série hokejové extraligy mezi Vítkovicemi a Českými Budějovicemi bude zřejmě hodně dlouhá. Jihočeši včera vyhráli hlavně díky skvělému výkonu brankáře Jakuba Kováře na ledě Českých Budějovic 3:1 a srovnali na 2:2 na zápasy.

Hosté se ujali vedení už v druhé minutě, kdy chyboval gólman Málek a u tyče nechal místo pro nahození Kolraze. Výhru zajistil ve druhé třetině přesnou trefou František Ptáček.

Domácí snížili po krásné akci Klimka, který obešel dva protihráče. Vyrovnat ale už nedokázali ani v přesilovce pět proti třem, ani v drtivém závěrečném tlaku. Naopak z hole Kašpaříka inkasovali v poslední minutě do prázdné branky.

Zdeněk Moták (Vítkovice): "Dostali jsme dva nešťastné góly a teprve potom jako bychom začali hrát hokej. Třetí třetina už z naší strany byla poměrně dobrá. Měli jsme spoustu šancí, které jsme nevyužili, a s jedním gólem nemůžeme pomýšlet na vítězství."

Milan Kupka (České Budějovice): "Dvě třetiny to bylo vyrovnané utkání s tím rozdílem, že jsme dneska dali dva góly a dostali jsme se do výhody. Domácí nás v závěru bojovností přehrávali a dostali pod tlak, ale dobrou obrannou hrou podpořenou gólmanem Kovářem jsme to udrželi."

Pardubice jdou za obhajobou

Ve druhém včerejším zápase Pardubice porazily Zlín 6:2. Dvěma góly k tomu přispěl kapitán Petr Koukal. Obhájce titulu ovládl celou sérii 4:0 na zápasy a stal se prvním semifinalistou extraligy.
Eaton prodloužil rekordní vítěznou sérii v play-off už na šestnáct zápasů za sebou.

Čtvrtfinále play-off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) Branky a nahrávky: 51. Klimek (Trnka) - 2. Kolarz (Gulaš), 25. Ptáček, 60. Kašpařík (Šimánek, Podlešák). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváci: 7354. Stav série: 2:2.

HC Eaton Pardubice - PSG Zlín 6:2 (1:1, 2:1, 3:0) Branky a nahrávky: 20. Jan Kolář I (Starý), 21. Koukal (Jan Kolář I), 35. Somík (Zohorna), 55. Koukal (Starý), 57. Jillson, 59. Rákos (Buchtele) - 16. Finsterle (Balán, Köhler), 27. Balaštík (Galvas, I. Rachůnek). Rozhodčí: Hradil, Hodek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 10 080. Konečný stav série: 4:0.