Její slupku a kostru tvoří dřevo, má bohatě prosklené průčelí a všechno drží pohromadě šrouby spolu s důmyslnými ocelovými táhly. Budova písecké lesní správy byla dokončena loni v létě, ale kolaudace proběhla až uprostřed zimy, v úterý 1. února 2011. Mělo by v ní být nejenom sídlo administrativy a bydlení pro správce, ale počítá se tu také s vybudováním informačního centra, protože na Flekačkách, jak se lokalita nazývá, se křižuje několik zajímavých turistických tras vedoucích rozsáhlými píseckými lesy.

Pro představu: město Písek jich obhospodařuje více než šest a půl tisíce hektarů (to je přes 65 milionů metrů čtverečních), což je nejenom obrovské bohatství, ale pochopitelně také dost velká starost a zodpovědnost. Z obou boků Lesovny vedou přímá schodiště na plochou střechu, takže stavba může sloužit také jako pozorovatelna pro každého, kdo se chce na vlastní oči přesvědčit, jak kvalitně je zdejší krajina utvářená a kultivovaná.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.