Upírská romance Twilight sága: Zatmění vede žebříček nominací na filmové ceny MTV, který včera uveřejnila hudební stanice v Los Angeles. Třetí pokračování Twilight ságy má osm nominací, těsně za ním je se sedmi nominacemi akční sci-fi Počátek. Na dalších místech jsou Harry Potter a relikvie smrti část 1. (šest nominací), The Social Network (pět) a Černá labuť (čtyři).

Všechny jmenované snímky se utkají v kategorii nejlepší film, která bude spolu s ostatními cenami vyhlášena na slavnostním ceremoniálu v Hollywoodu 5. června. O vítězi rozhoduje online hlasování fanoušků.

Twilight sága proto ovládá MTV už od roku 2009 - první dva díly získaly po pěti cenách včetně té hlavní. Představitelé titulních rolí Robert Pattinson a Kristen Stewartová získali loňské ocenění za hlavní úlohu a letos budou úspěch obhajovat.

Upírům konkuruje lesbický polibek

Tvrdým soupeřem Stewartové bude ovšem Natalie Portmanová, čerstvá držitelka Oscara za životní výkon v psychologickém dramatu Černá labuť.

Pattison bude o ocenění soupeřit mimo jiné s představitelem "otce" Facebooku ve filmu The Social Network Jesse Eisenbergem nebo s jednadvacetiletým představitelem postavy Harryho Pottera Danielem Radcliffem.

Ceny MTV mají i méně sledované kategorie, například nejlepšího padoucha, nejdramatičtější scénu, nejlepší souboj nebo nejlepší políbení. Právě v této kategorii získaly nominaci Portmanová a Mila Kunisová za lesbický polibek ve filmu Černá labuť.

Související