1. Intimní epika

Nejzvláštnější rozpor filmu, jenž mnozí kritici na novinářské projekci v Cannes evidentně neustáli, je ambiciózní epická šíře příběhu schovaná do intimních gest.

Film vypráví o lidském životě v kosmickém univerzu, ale nejčastějšími obrazy jsou jen krátké záblesky paměti či trhané momentky.

Malick je proslulý svým introvertním obrazem a impresionistickou režií. Ve svém nejuniverzálnějším filmu ale zároveň zašel nejdále v použití impresionistických postupů.

Občas dění na plátně nepřipomíná vůbec narativní film, ale dětský kaleidoskop. V tomto se Stromu života nepodobá ze současné kinematografické nabídky vůbec nic.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.