Na ministerstvu zdravotnictví leží první konkrétní návrh na to, jak omezit lázeňskou péči. Pojišťovny podle něho mají například přestat platit pobyty pacientům s cukrovkou, nebo s umělými klouby.

Novelu seznamu, jenž určuje, se kterou diagnózou mají lidé nárok na hrazené lázně, připravila Česká lékařská komora. HN mají její znění k dispozici.

"Návrh k nám dorazil a už jsme ho procházeli,“ potvrdil HN náměstek ministra zdravotnictví Vítězslav Vavroušek. Dodal, že rozhodnuto ještě nic není. Na ministerstvu vznikla teprve v pondělí komise odborníků, která má dát změny v lázeňské péči dohromady. K návrhům komory však přihlédne.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.