Když na loňském wagnerovském festivalu v Bayreuthu režisér Hans Neuenfels vsadil Lohengrina, rytíře svatého grálu, do světa plného obřích krys, mnozí se domnívali, že v dohledné době zde sotva může dojít k divočejšímu výkladu klasické opery.

Premiéra Tannhäusera však dala zapomenout na myší říši. Dvaačtyřicetiletý Berlíňan Sebastian Baumgarten svého kolegu letos "předčil". Tannhäuser se hraje ještě dnes, festival potrvá do neděle.

Zatímco tradiční Wagnerův Tannhäuser předepisuje tři akty, přičemž se prvé dějství dělí na dva obrazy, Baumgartenův Tannhäuser se celý dohrává v jediné dekoraci. Režisér a nizozemský scénograf Joep van Lieshout se rozhodli pro obrovskou tovární halu, kde je veškeré dění podřízeno technokracii.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.