Hlavní cenu hudební televize MTV Video Music Awards za nejlepší video roku získala v noci na pondělí podle serveru MTV americká zpěvačka Katy Perryová s klipem Firework. Její šance na vítězství byly s devíti nominacemi velké.  

V počtu nominací Perryová porazila vítězku loňského ročníku Lady Gaga, která byla letos nominována jen ve třech kategoriích. Loni však s třinácti nominacemi vytvořila nový rekord v největším počtu nominací v jednom ročníku MTV, i když si potom odnesla "jen" osm cen. V noci na pondělí pak Lady Gaga, která přišla v mužském obleku, získala cenu pro nejlepší ženské video za Born This Way.

Hlavní událostí výročního udílení cen v živém přenosu z Los Angeles se však podle agentury Reuters nejspíš stalo oznámení americké popová hvězdy Beyoncé, že je těhotná. Beyoncé, která vystoupila na slavnostním večeru se svým hitem You Put The Love On Top, překvapivě oznámila, že je těhotná. Jejím manželem je rapper Jay-Z.

Beyoncé na předávání cen MTV / Reuters

Americká zpěvačka Britney Spearsová obdržela hudební cenu MTV pro nejlepší popové video za svůj klip Till the World Ends. Spearsová vypadala překvapeně a po příchodu na pódium připustila, že vítěznou sošku vůbec neočekávala. V sále Nokia Theatre poděkovala bohu, rodině, spolupracovníkům a fanouškům za jednu z cen, o kterých tradičně rozhoduje hlasování publika.

Britney Spearsová, v pozadí Lady Gaga / ČTK AP

V kategorii nejlepšího mužského videa vyhrál Justin Bieber s U Smile. Nejlepším novým umělcem se stal Tyler, The Creator s počinem Yonkers. Sošku za nejlepší rockové video získala skupina Foo Fighters za Walk. Za nejlepší hip-hopové video bylo označeno Super Bass od Nicki Minajové.

Foo Fighters přebírají cenu MTV / Reuters

O vítězích rozhodlo hlasování publika. Už v pátek MTV zveřejnila, že její diváci svým hlasováním označili za nejlepší vystoupení při tradičním udílení cen MTV Video Music Awards směs písní, kterou zazpíval v roce 1995 Michael Jackson. Tehdejší Jacksonův zpěv a tanec při melodiích ze skladeb The Way You Make Me Feel, Scream, Beat It a Smooth Criminal si získalo 57 procent hlasů.

 

 

Jackson tak předstihl jinak velmi dobře hodnocená vystoupení na MTV Video Music Awards, jaká předvedly Madonna s Like a Virgin v roce 1984 a Lady Gaga s Paparazzi v roce 2009. 

Lady Gaga cenu MTV převzala v mužském obleku / Reuters Katy Perryová na cenách MTV / Reuters

 Související