Areál nové nemocnice v italských Benátkách leží na západě pevninské části města a jeho stavba začala již v roce 2007. Autorem pěti budov, různě zakomponovaných do tří hektarů travnatého prostranství, je argentinský architekt Emilio Ambasz s ateliérem Altieri Spa.

Srdcem nemocničního zařízení za 200 milionů eur (5 miliard korun) je centrální budova, která se nachází zhruba uprostřed celého areálu. Stavba z železobetonu a skla obsahuje kromě zdravotnických prostor také komerční zónu, podzemní parkoviště pro 1300 vozidel, nebo přednáškový sál s kapacitou 200 posluchačů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.