Devatenáct téměř nových vozů BMW v plné výbavě, které používalo ministerstvo zahraničí a Parlament ČR, je na prodej v pražském autobazaru AAA autocentrum. Auta byla vyrobena letos a mají minimum najetých kilometrů.

Rozdíl v jejich původní pořizovací ceně a té, za kterou je nyní prodává bazar, je celkem téměř 23 milionů korun. Informuje o tom páteční deník Blesk.

"Ano, vykoupili jsme devatenáct luxusních BMW od ministerstva zahraničních věcí a Parlamentu ČR. Jedná se o vozy, které jsou maximálně jeden rok staré a mají nízký nájezd kilometrů," řekla Blesku Alžběta Šťastná z odboru komunikace AAA.

Auta podle ní původně stála přes tři miliony korun, autobazar je nyní prodává za 1,8 milionu.

Státní úředníci ovšem tvrdí, že auta v bazaru nepochází od nich. "Žádné limuzíny tímto způsobem neprodáváme," sdělila deníku Anna Štěpková z tiskového oddělení Poslanecké sněmovny.

Senát sice redukoval svůj vozový park, ale nebylo to prý prodejem aut přes bazar. "Zbavovali jsme se letos šesti vozidel BMW, ale poskytli jsme je ministerstvu dopravy a Nejvyššímu kontrolnímu úřadu. Navíc to byla auta podstatně starší," řekla senátní mluvčí Pavlína Heřmánková.

Jediné ministerstvo zahraničí připustilo, že vozy by mohly být od něj. "Každý rok dostaneme vozy nové a dodavatel si převezme vozy rok používané. Ty jsou poté majetkem dodavatele, který je dále prodává, proto nelze vyloučit, že se vůz dříve používaný ministerstvem objeví v dalším prodeji," uvedl mluvčí ministerstva Vít Kolář.

Prodávané vozy jsou BMW řady 7 s motorem o výkonu 407 koní. Jedná se o exkluzivní verze, které mají více místa pro cestující vzadu.

Související