Baseball, ryze americké téma vzestupu prostřednictvím sportu, kde se tříbí charakter i hodnoty, původní anglický název, který pro našince nenese okamžitý význam.

K tomu nudné statistiky jako základ příběhu.

Na první pohled působí Moneyball, drama ze zákulisí baseballového týmu Oakland Athletics o muži, který změnil dějiny sportu, jako falešně hozený míč, jenž omylem přistál v české distribuci.

Umění vyhrát nefér hru

Falešně hozené míče můžou být ale ty nejlepší. Moneyball, který měl premiéru minulý týden, je i navzdory Bradu Pittovi na plakátu film v podstatě nenápadný a s tématem tak „cizím“, že by bylo snadné přehlédnout jeho výjimečnost, která jej řadí do filmové extraligy moderního amerického dramatu vedle Sociální sítě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.