Kýč, nebo jen velmi realistické, provokativní umění? Galerie Rudolfinum dnes otevírá výstavu Tak pravil LaChapelle, která zase naláká desetitisíce návštěvníků, podobně jako před rokem Dekadence. A zase vzbudí debatu, jestli to, co ukazuje, není náhodou jen prvoplánovým, nabubřelým pozlátkem.

Americký fotograf David LaChapelle (1963) patří k proslulým západním autorům, jejichž sláva se započala v osmdesátých letech v dosahu charisma Andyho Warhola, a tohle je jeho první česká výstava. To může být argumentem pro všechny, kterým se nechce zdlouhavě obhajovat, proč se jdou postavit do řady před Rudolfinem.

Na výstavě samotné najdou spoustu důvodů, proč souhlasit s tvrzením skeptiků i několik důkazů toho, že současné umění zahaluje kvalitu a smysluplnost i do konvenčně provokativných forem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.