Pavel Juráček, Ivan Klíma či Ivan Vyskočil jako spisovatelé sci-fi? Že tento žánr na konci padesátých a po celá šedesátá léta v české literatuře nabízel skvělá díla, dokazuje antologie nazvaná Puls nekonečna.

Ta je již druhou částí chystané trilogie antologií vědeckofantastických povídek, kterou pro nakladatelství Plus připravuje renomovaný editor Ivan Adamovič.

Zatímco v prvním díle zmapoval klasiku předválečného a válečného období, tentokrát se soustřeďuje hlavně na šedesátá léta, která mnozí považují za zlatý věk české sci-fi.

Kosmické jaro je tady

Nový, atraktivní žánr, který bylo po šesti letech zákazu od roku 1954 konečně možné znovu vydávat, se tehdy vezl na vlně zvýšeného zájmu o dobývání vesmíru; měla stejnou sílu na obou stranách železné opony.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.