Do soukolí světového šoubyznysu přicházejí v klasické hudbě pořád mladší a mladší interpreti. V Praze se ve středu pěkným koncertem poprvé představila mezzosopranistka Kate Lindsey, která patří k těm nejviditelnějším.

V zaplněné Smetanově síni zazpívala mladá Američanka s Českým národním symfonickým orchestrem několik odlehčených operních a operetních árií, při nichž vedle příjemného hlasu prokázala veliký komediální talent a už suverénní interpretační jistotu. „Měla jsem štěstí, byla jsem na správném místě ve správnou dobu. A k tomu jsem tvrdě pracovala, abych využila všechny příležitosti,“ řekla novinářům Kate Lindsey.

Poměr kubatury

První půle večera věnovaná Berliozovým písním Letní noci byla před árie zařazena značně neotřele. „Je to velmi zvláštní cyklus, můj zamilovaný,“ prozradila pěvkyně. S orchestrem dílo zpívala poprvé, doposud uváděla jen verzi s klavírem.

Instrumentální vsuvky mezi áriemi nebyly tentokrát svěřeny jen orchestru, ale vynalézavě i vynikajícímu mladému houslistovi Romanu Patočkovi. Program přes svou neobvyklost fungoval, druhá polovina s áriemi byla ovšem, včetně přídavků, atraktivnější a živější. Jen poměr kubatury sálu, velikosti hlasu umělkyně a síly orchestrálního zvuku vycházel bohužel po celou dobu jednoznačně v neprospěch zpěvu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.