Černobílý a poloněmý film Umělec, který se za dva týdny objeví v českých kinech bůhví proč pod originálním názvem The Artist, bere jednu cenu za druhou a začíná být zřejmé, že v tomto hysterickém nadšení se jen těžko vyhne i nějakému tomu Oscaru.

Hollywoodské časopisy nešetří chválou nad povedenou vzpomínkou na staré dobré časy továren na sny, oceňují geniální expresivní herectví Jeana Dujardina a baví se tím, že si v čase moderních technologií a počítačově dokonalé stereotypie někdo dovolil takový šťouchanec do filmové branže.

Filmový trailer Umělce je skutečně lahodnou ochutnávkou, která nejvíc baví tím, že jsou jí všechny tyto technologicko-politické souvislosti Hollywoodu ukradené. Z dvouminutového, poměrně dynamického sestřihu se zdá, že režisér Michel Hazanavicius nedbal vůbec na nikoho a udělal si film pro sebe.

"Film-radost", který přehlíží současná pravidla filmového vyprávění a po hlavě se vrhá do světa, který se ještě plně soustředil na obraz, jenž ohromuje prostě jen tím, že je, a nikoli tím, jak šikovně, hbitě a vtipně se za sebou skládá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.