Druhá epizoda legendární vesmírné ságy navazuje na její první díl, který však vznikl až jako čtvrtý v pořadí. Nové kapitoly monumentální kroniky se vracejí před děj původních příběhů natočených v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století.

Jejich ústřední dějová linka líčí proměnu zázračně nadaného Anakina Skywalkera v cynického rytíře Dartha Vadera, jenž se přidá na stranu nepřátel. Ve filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (z roku 1999) byl Anakin devítiletý kluk, předurčený k mimořádným úkolům.

V dalším vyprávění je mu devatenáct a je učedníkem rytíře Obi-Wan Kenobiho. Zápletka se točí kolem jeho lásky k senátorce Amidale, jež naráží na dívčino váhání.

Popisuje také Anakinovo hledání unesené matky: horkokrevný mladík ji sice najde, ztýraná žena mu však vzápětí zemře v náručí. Předobraz dnešních rozporuplných teenagerů (hraje ho Hayden Christensen) trpí pocitem nedoceněnosti vůči svému učiteli a narůstá v něm zloba.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.