Téměř polovinu svých stejně dlouhých životů byly Jiří Voskovec a Jan Werich odkázáni na zaoceánskou poštu. Tvůrčí dvojici a zakladatele legendárního Osvobozeného divadla rozdělilo poválečné politické směřování Československa.

Zatímco jeden odmítl žít v sovětském satelitu, druhý se nechtěl stát emigrantem. Hustou korespondenci amerického občana Voskovce s českým národním umělcem Werichem vydalo Nakladatelství Akropolis ve spolupráci s Nadací Jana a Medy Mládkových. Třetí svazek dopisů, jež se v těchto dnech dostává do knižních obchodů, korespondenci V+W završuje.

Voskovec a Werich, zkušení divadelníci a filmoví herci i spisovatelé, od začátku věděli, že dopisy, které si vyměňují, jsou jejich dalším dílem. "Zbydou po nás dopisy co literatura plná lásky," píše v roce 1969 poněkud sentimentálně Werich a Voskovec pečlivě psaní archivuje.

Sentiment a smutek je v posledním díle zasahujícím léta 1969 až 1980 (respektive 1981, kdy si Voskovec po Werichově smrti vyměnil ještě několik dopisů s Werichovou vnučkou) silně patrný.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Třetí svazek korespondence Jiřího Voskovce a Jana Wericha završuje knižní sérii korespondence zakladatelů Osvobozeného divadla. Patrný je v nich hlavně smutek a sentiment.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.