Tajemné pornografické video z Hitlerova bunkru, v němž údajně vystupuje i vůdce, je hlavní záhadou románu Prašivý pes amerického prozaika Dona DeLilla.

Ačkoliv kniha nabízí zvláštní pohled do minulosti, její příběh se odehrává v přítomnosti, mimo jiné ve světě galeristů a obchodníků s uměním. Ti vidí ve videozáznamu – jakémsi "Grálu", jak ve výborném doslovu píše překladatel Petr Fantys – příležitost finančně profitovat.

Ale nejen to. Mezi řádky lze číst přesvědčení, že toto intimní video umožní "pochopit" historické události: film je totiž víc než slovo, je to reálnější médium a jako takové se stává přesvědčivějším.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.