Mezi letošními kandidáty na Oscara se stihne objevit ještě Velký Gatsby, chystaná adaptace nejznámějšího románu Francise Scotta Fitzgeralda. Den po Štedrém dnu 2012 ji do kin uvede režisér Baz Luhrmann, hlavní roli ztvární Leonardo DiCaprio.

V dalších rolích se objeví herečka Carey Mulligan nebo Tobey Maguire, v uplynulé dekádě známý hlavně jako představitel Spidermana. Rodný Australan Luhrmann film natáčí ve 3D, a to výhradně v australských lokacích.

Stejně jako kniha se bude i film držet postavy Nicka Carrawaye (Maguire), jenž se z amerického středozápadu přestěhoval na Long Island přímo vedle rezidence zbohatlíka Jaye Gatsbyho (DiCapria).

Postupně bude Carraway zatažen do života tajuplného milionáře, který je posedlý láskou ke své někdejší múze z první světové války, promrhává své dny grandiózními večírky a vydělává na obchodu s alkoholem.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.