Orchestr, jako je Filharmonie Brno, potřebuje odpovídající sál – a opravdová koncertní síň pro symfonické programy v jihomoravské metropoli ještě stále není. Šéfdirigent tělesa Aleksandar Marković to zmínil v souvislosti se svým hostováním v pražském Rudolfinu, obecně považovaném za vynikající sál – i když je známo, že i Praha by potřebovala větší a modernější prostor.

Hovoří se o tom opakovaně, nicméně konkrétní představy a možnosti jsou oproti Brnu mnohem mlhavější. Plány na postavení koncertního sálu ovšem i na jihu Moravy zůstávají z finančních důvodů nadále bez aktuálního výhledu na uskutečnění.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.