Stejně jako Václav Havel a Milan Kundera má i dirigent Jiří Bělohlávek tu vlastnost, že svojí osobou nastavuje zrcadlo české společnosti. Nikdo za hranicemi si netroufne zpochybnit jeho renomé či způsob, jímž intenzivně propaguje odkaz Janáčka nebo Martinů. Jen Čechům Bělohlávek připomíná, jak odporně jej před dvaceti lety vyštípali z čela České filharmonie a v tajné volbě pohrdli jeho talentem.

Až se na podzim znovu stane šéfdirigentem prvního tělesa, vrátí se s autoritou čerstvě podloženou královským Řádem britského impéria. Jde o výjimečné ocenění, s nímž (záhy řečený komandér) Bělohlávek vstoupí mezi britskou elitu a zároveň do společnosti někdejších československých generálů a pilotů z Královského letectva.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.