V zahraničí za celý loňský rok zemřelo 417 Čechů, bezmála čtyři sta českých státních příslušníků bylo v roce 2011 v cizině odsouzeno k nepodmíněným trestům. K prosinci 2011 v zahraničních vězeních sedělo, ať již ve vazbě, či ve výkonu trestu, celkem 1034 lidí.

Plyne to z oficiálních konzulárních statistik ministerstva zahraničí za rok 2011, které má týdeník Ekonom k dispozici.

Ve vězení kvůli drogám

„Řada českých občanů, kteří v cizině končí za mřížemi, tam je kvůli pašování drog a podobným případům,“ řekl Ekonomu náměstek ministra zahraničí Vladimír Galuška. Statistiky nabízejí u drog i konkrétní čísla: loni se v cizině ve vazbě ocitlo v souvislosti s drogami 99 Čechů, 32 jich bylo odsouzeno, v součtu jich kvůli drogám bylo loni za mřížemi 134.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.