Čtvrteční premiéru baletu Šípková Růženka věnovalo Národní divadlo tanečnici Markétě Kyliánové, která za první republiky vystupovala pod uměleckým jménem Rita-Rita.

Kyliánová, jež návštěvníky baletu ve středu večer vítala ve dveřích Nové scény a později také na pódiu, se před několika dny dožila sta let.

Je matkou slavného choreografa Jiřího Kyliána a jednou ze stálých návštěvnic baletu Národního divadla. V budově má dokonce i svoji židli v hledišti.

Rodačka z Haliče, jen o měsíc mladší než prvorepubliková herečka Nataša Gollová, tančila od osmi let na scéně opavského divadla například v Pohádce o Honzovi. Za odbornou taneční průpravou dojížděla k mistrovi Achillemu Viscusimu a v deseti letech s rodiči absolvovala turné s dvouhodinovým programem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.