Cenu Antonína Dvořáka pro rok 2012 získala sopranistka Ludmila Dvořáková. Ocenění převzala v sobotu večer ve Španělském sále Pražského hradu, kde na galavečeru festivalu Dvořákova Praha vystoupil pianista Lang Lang.

Dvořáková byla oceněna za celoživotní přínos v oblasti propagace a popularizace české klasické hudby doma i v zahraničí.

"Pro mě osobně byl proces volby příležitostí znovu si uvědomit, jak mimořádnou umělkyní Ludmila Dvořáková je. Myslím, že i to je jedním z cílů udílení," řekl dirigent Jakub Hrůša coby člen poroty akademiků, jež cenu udělila.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.