Nikdy se nepotkali, ale mnohé je spojovalo. Ačkoli tvořili každý v jiné zemi a v jiném oboru, pojil je společný pohled na svět. Malíř Francis Bacon a spisovatel Bohumil Hrabal budou sdílet výstavu v pražské Gate Galerii.

České publikum tak od 18. května do 22. července 2012 vůbec poprvé uvidí velkoformátové kresby a obrazy od světoznámého figurativního malíře.

Rekordman

“Myšlenka propojení obrazů Francise Bacona s texty Bohumila Hrabala vznikla z dlouhodobé spolupráce s kurátorkou Serenou Baccaglini, která se zabývá fenoménem tzv. italských kreseb Francise Bacona. Tyto kresby mají původ v období od roku 1977 až do Baconovy smrti, kdy umělec trávil valnou většinu svého volného času v Itálii a ve Španělsku. Těmito cestami unikal tlaku, který byl na něho vytvářen jeho galerií v Anglii,” vysvětluje Monika Burian Jourdan, ředitelka Galerie Vernon.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Senzaci pro české milovníky výtvarného umění chystá pražská GATE Galerie. Poprvé nabídne tuzemskému publiku ucelený pohled na tvorbu světoznámého malíře Francise Bacona. Jeho malbu Henrietta Moraes prodala letos v únoru aukční síň Christie's za částku 21,3 milionu liber.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.