Irská zpěvačka Sinéad O’Connor ruší své letošní turné, v jehož rámci měla vystoupit i v Praze. Své rozhodnutí oznámila v pondělí na svých internetových stránkách.

Zpěvačka uvedla, že se cítí velmi špatně a že jí lékaři doporučili na koncertní šňůru nevyjíždět.

"S obrovským zklamáním musím oznámit, že musím zrušit celé turné pro tento rok, protože se cítím velmi špatně kvůli maniodepresivní psychóze," uvedla O’Connor.

Všem svým fanouškům se omluvila za problémy, které jim mohla způsobit.

Zpěvačka dále uvedla, že mezi prosincem a březnem prodělala velmi vážné zhroucení a lékaři jí poté doporučili, aby na turné nejezdila.

"Nechtěla jsem nikoho zklamat, protože turné už bylo naplánované tak, aby se uskutečnilo souběžně s vydáním nového alba. Velmi hloupě jsem proto ke své velké škodě ignorovala rady lékaře a snažila se být silnější, než ve skutečnosti jsem," tvrdí O’Connorová.

Pětačtyřicetiletá Sinead O’Connor, která loni oslavila 25 let od vydání svého první singlu Heroine, chtěla uskutečnit turné k desce How About I Be Me (And You Be You)? vydané v únoru letošního roku.

V rámci koncertní šňůry měla mimo jiné vystoupit 20. června ve Velkém sále pražské Lucerny.

Introvertní zpěvačka, jejímž zřejmě nejslavnějším hitem je píseň Nothing Compares 2 U, proslula také jako rozpolcená rebelka. V roce 1992 roztrhala v přímém přenosu fotku papeže na protest proti ututlávání pedofilních afér irských kněží a sedm let nato se nechala vysvětit na kněze římskokatolické církve.

Sinéad O’Connorová byla také třikrát vdaná – svoje poslední manželství ukončila v prosinci loňského roku po pouhých 16 dnech.