Americkému režisérovi Samu Mendesovi plně vyhovuje směr, jímž v současnosti míří sága snímků s Jamesem Bondem. Na tiskové konferenci v Istanbulu, kde se právě natáčí letošní bondovka Skyfall, dokonce prohlásil, že nebýt nového představitele hlavní role Daniela Craiga, vůbec by se do filmu nenechal angažovat.

"Spisovatel Ian Fleming vytvořil postavu plnou vnitřních rozporů, a film Skyfall některé z nich rozkrývá. Především proto, že Daniel Craig je herec, který takovou roli zvládne," citovala Mendese agentura Reuters.

Craig spolupracoval na scénáři

Podle režiséra je současná podoba vnitřně roztrhaného, akčního superhrdiny Bonda mnohem bližší původní knižní předloze, než byl po roky živený stereotyp Bonda jako playboye.

"Pro mě bylo důležité, abych měl Bonda, kterému mohu věřit a který postavu vynese o stupeň výš. Uměl jsem si představit, jak by to vypadalo s jiným hercem, a v takovém případě bych se filmu neujal," tvrdí Mendes, který na příběhu nové bondovky s Craigem úzce spolupracoval - mimo jiné v době, kdy byla produkce snímku v roce 2010 pozastavena kvůli hrozícímu kolapsu filmového giganta MGM.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.