V paralelní soutěžní sekci Un Certain Regard (Jiný pohled) byla v průběhu pondělí a úterý uvedena trojice filmů, které mě nadchly svou sebejistou energií, mladickou odvahou a punkovou přímočarostí.

ENERGIE: Bílý slon (Elefante Blanco)

Takhle si představuji kvalitní festivalový budíček. Argentinský režisér Pablo Trapero není v Cannes žádný nováček a jeho sedmý celovečerní snímek má to, co mnoha „velkým filmům“ v hlavní soutěži schází: energii.

Zatímco zavedení režiséři kolem témat sofistikovaně krouží („Hm, podívejte, jak zvláštně se to dá uchopit...“), Trapero od začátku zatřese vaší sedačkou v kině: „Toto je můj film a takhle to teď bude!“

Prvních deset minut neřekne žádná z postav srozumitelnou větu, ale už jsme v pozoru: brutální masakr v amazonské džungli, zdrcený misionář Nicolas, záchrana od kněze Juliana, krátké zotavení v polní nemocnici, společný příjezd do slumu, úvodní titulky. Všechno – střih, hudba, kamera – je vedeno tak pevnou rukou, že jsme ve filmu okamžitě „namočeni“.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.